Dożynki Powiatowo-Gminne

W tym roku w Długosiodle odbyły się dożynki powiatowo-gminne, święto rolników, wieńczące ich ciężką pracę i będące podziękowaniem za zakończone żniwa.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą odprawioną w kościele pw. Najświętszej Marii Panny z udziałem chóru parafialnego, który powitał wszystkich uczestników pieśnią „Plon niesiemy plon …” Następnie barwny korowód, w którym uczestniczyły delegacje dożynkowe z całego powiatu, rolnicy i wszyscy goście przemaszerował na plac targowy, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Towarzyszyła mu młodzieżowa orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego.

„Oto trud naszej ziemi z tegorocznego ziarna, dzielcie nim sprawiedliwie” z tymi słowami starostowie dożynek, państwo Urszula i Krzysztof Fabisiakowie z Chrzczanki Folwark przekazali na ręce Starosty Powiatu Wyszkowskiego symboliczny bochen chleba, którym włodarze gmin podzielili się z zebranymi gośćmi.

Dożynki są doskonałą okazją do nagrodzenia rolników, którzy wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie przyczyniają się do podniesienia poziomu funkcjonowania gospodarstw rolnych w Powiecie Wyszkowskim.
Odznaką honorową „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżniono: z Gminy Brańszczyk Wiesławę Jachna i Danutę Szymańską; z Gminy Długosiodło Anne Bloch, Annę Puścian, Renatę Żebrowską i Andrzeja Żebrowskiego; z Gminy Somianka Adama Ciacha; z Gminy Wyszków Jarosława Liwskiego i Jana Rzemek; z Gminy Zabrodzie Sylwestra Jędrasika, Janusza Jędrasika i Andrzeja Michalika.
Nagrody odebrali także twórcy misternie wykonanych wieńców dożynkowych, które mimo niesprzyjającej pogody były ozdobą uroczystości. Oprócz wieńcy przywiezionych przez reprezentacje poszczególnych gmin, 13 wieńcy wykonali mieszkańcy Gminy Długosiodło.

Część artystyczną tegorocznych dożynek rozpoczął występ warszawskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Gaik”, którego członkowie wspólnie z publicznością zatańczyli poloneza. Następnie na scenie zaprezentowali się artyści Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnych oraz kapela „Puszcza Biała”.

Do późnych godzin wieczornych plac targowy w Długosiodle rozbrzmiewał muzyką disco polo. Na scenie zaprezentowały się formacje „Gesek” oraz „Baflo”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Camasutra”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.