Aktualności w Gminie

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

NOC BIBLIOTEK 2019

V wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w Długosiodle w piątek 4 października. Impreza odbyła się pod hasłem: “Znajdźmy wspólny język”. Jest to przedsięwzięcie ogólnopolskie, któremu przyświeca idea promowania biblioteki jako najbardziej dostępnej instytucji kultury, z ofertą dla osób w każdym wieku. W ostatnich latach wszystkie biblioteki, te w Gminie Długosiodło również, bardzo się zmieniły i trzeba przypominać ich społeczną rolę oraz ogromny potencjał.

Czytaj więcej...

Uroczyste odsłonięcie pomnika PAMIĘCI CAŁEJ ŻYDOWSKIEJ LUDNOŚCI DŁUGOSIODŁA

Z inicjatywy Simchy Freilicha Najmana, potomka jednej z rodzin mieszkającej przed wojną w Długosiodle stanął pomnik, na którym napisano w trzech językach: "PAMIĘCI CAŁEJ ŻYDOWSKIEJ LUDNOŚCI DŁUGOSIODŁA - 1000 DOROSŁYCH I DZIECI WYGNANYCH PRZEZ NIEMCÓW 5 PAŹDZIERNIKA 1939 R. I ZAMORDOWANYCH NA BIAŁORUSI W LATACH 1940-1942". Dzięki swemu uporowi zebrał fundusze na zrealizowanie założonego celu. Z merytoryczną pomocą władz samorządowych wzniesiono monument, który upamiętnia wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat.

Czytaj więcej...

XVII Wielkie Grzybobranie

Wielkie Grzybobranie, zorganizowane przez Gminę Długosiodło i Nadleśnictwo Wyszków, odbyło się już po raz siedemnasty. Grzybów tym razem nie było zbyt wiele ale publiczność wyjątkowo dopisała. Wydarzenie przyciąga zawsze uczestników ze względu na różnorodność atrakcji związanych z ekologią, dobrym smakiem i elementami artystycznymi. Pogoda też nie zawiodła, więc wszyscy doskonale się bawili do późnego wieczora. Organizatorzy podkreślali, że zbieranie grzybów jest ważne, ale najważniejsze jest obcowanie z przyrodą. Drużyny aktorów, dziennikarzy i samorządowców, które wyruszyły do lasu w ich poszukiwaniu, mogły się przede wszystkim podelektować śpiewem ptaków i wyjątkowymi odgłosami Puszczy Białej.

Czytaj więcej...

Konkurs kulinarny

Czytaj więcej...

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.