List Prezesa KRUS
- Kategoria: Aktualności spoza Gminy
- Utworzono: wtorek, 27, czerwiec 2017 10:45
- Poprawiono: wtorek, 27, czerwiec 2017 10:47
- Odsłony: 8385
Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci!
Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń. Pamiętajcie więc Państwo o bezpiecznym użytkowaniu ciągników, maszyn i narzędzi rolniczych, urządzeń, o bezpiecznym transporcie, obsługiwaniu zwierząt i stosowaniu środków ochrony roślin.
Wyposażcie maszyny w osłony i zabezpieczenia przed pochwyceniem, zwłaszcza wały odbioru mocy.
- Bezwzględnie wyłączajcie silnik ciągnika wychodząc z kabiny a wszelkie naprawy maszyn wykonujcie przy wyłączonym napędzie.
- Nie przewoźcie osób na ładunkach, błotnikach ciągników, zaczepach oraz innych miejscach do tego nieprzeznaczonych.
- Utrzymujcie ład i porządek na terenie obejścia.
- Dbajcie o bezpieczeństwo prac na wysokości – w pomieszczeniach gospodarczych, wykopach, zbiornikach i na drabinach.
- Wychodźcie z kabiny ciągnika twarzą do maszyny z zachowaniem trzypunktowego podparcia, a z załadowanej przyczepy schodźcie zawsze po drabinie.
- Pracujcie w odzieży roboczej oraz obuwiu o należytej przyczepności do podłoża i usztywniającym nogę w stawie skokowym, wyposażeni w odpowiednie ochrony pracy.
- Uważajcie też na kleszcze zabezpieczając skórę przed ich ukąszeniem.
Rodzice, nie zapominajcie o dzieciach!
- Zapewnijcie maluchom opiekę dorosłych.
- Oddzielcie część mieszkalną od produkcyjnej i stwórzcie dla nich w gospodarstwie bezpieczne miejsce do zabawy.
- Nie angażujcie ich do prac zawartych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Szeroki zakres informacji na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym znajduje się w broszurach i innych opracowaniach zamieszczonych na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce Prewencja, a także w placówkach terenowych KRUS.
Na zakończenie życzę Wam Rodzice-Rolnicy spokojnej i bezpiecznej pracy oraz obfitych plonów, a Dzieciom radosnych i udanych wakacji.
Prezes
Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
/-/ Adam Sekściński
Biuletyn urzędowy
-
Gospodarka odpadami komunalnymi - zmiany od 1 kwietnia br.
Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi... -
Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2019-2020
Zasady rekrutacji do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2019/2020... -
Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne
Dofinansowanie zakupu i montażu instalacji pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców gminy Długosiodło... -
ZGK poszukuje pracownika
ZGK Sp z o.o. w Długosiodle zatrudni pracownika na stanowisko kierowca-mechanik. ...
Informacje
Najnowsze filmy
Ostatnie inwestycje
- 1 Budowa Otwartych Stref Aktywności
- 2 Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018
- 3 Budowa drogi gminnej Stare Bosewo - Znamiączki
- 4 Budowa drogi gminnej Przetycz Włościańska - Zamość - Dalekie
- 5 Budowa drogi gminnej Marianowo – Nowa Wieś
- 6 Budowa drogi gminnej w miejscowości Kalinowo
- 7 Budowa drogi gminnej na odcinku Augustowo - Chorchosy
W tej chwili:
Odwiedza nas 958 gości oraz 0 użytkowników.
Ostatnio na forum
- Brak postów do publikacji.