Samorządowe Spotkanie Oplatkowe

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie …”

Słowa wielkiego poety Cypriana Kamila Norwida przyświecały samorządowemu spotkaniu opłatkowemu. Okres przedświąteczny to czas wyjątkowy, obfitujący w spotkania, życzenia łamianie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. W wyjątkową świąteczną atmosferę wprowadziły zebranych dzieci ze stowarzyszenia TERAZ MY z Kalinowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, wyśpiewując kolędy i prezentując jasełka. W spotkaniu uczestniczyli radni, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy instytucji, duchowni i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wszystkim zaproszonym gościom życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok złożyli Przewodnicząca Rady Gminy Maria Gałązka, Wójt Stanisław Jastrzębski, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak oraz Radny Powiatu Wyszkowskiego Krystian Pędzich. Nie zabrakło podsumowania działań zrealizowanych w mijającym roku oraz podziękowań za owocną współpracę z samorządami wszystkich szczebli i lokalnymi organizacjami.

Księża Zygfryd Żebrowski i Kamil Paź przytoczyli fragment Pisma Świętego i wspólnie z zebranymi odmówili modlitwę. Zgodnie z tradycją wszyscy przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i spożyli symboliczną wieczerzę wigilijną.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.