Przegląd Kolęd i Pastorałek

Nikt nie potrafi wyobrazić sobie bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Świąteczną atmosferę wywołały dźwięki kolęd wyśpiewanych podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

O zwycięstwo rywalizowali uczniowie ze wszystkich szkół prezentując bardzo różnorodny repertuar – melancholijne kolędy, skoczne pastorałki i piosenki świąteczne. Występy oceniało jury: Andrzej Sówka, Grzegorz Kruciński i Adam Rosiński

W najmłodszej kategorii wiekowej (przedszkola i zerówki) zwyciężyła Nina Machnowska z Przedszkola Samorządowego w Starym Bosewie, II miejsce zajęli Jagoda Nisio, Wojciech Nisio i Jakub Pakieła z Oddziału Przedszkolnego w Sieczychach, III – Milena Grzymkowska i Piotr Komar z Oddziału Przedszkolnego w Dalekiem.

Wykonanie pastorałki „Świecą gwiazdki nad stajenką” przyniosło wygraną w kategorii klas I - III - uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle: Aleksandrze Icińskiej, Paulinie Karpińskiej, Dominice Kobiałce, Maciejowi Długołęckiemu i Piotrowi Kośnikowi. II miejsce jury przyznało Weronice Sędzińskiej i Kai Kęcik z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, III - Mateuszowi Owsiakowi i Krzysztofowi Szredzińskiemu ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle, Katarzyna Filipiak, Kinga Nowak, Agata Rosińska, Michał Bloch, Jakub Rychlicki i Bartosz Papis, zajęli I miejsce w kategorii klas IV – VI. II miejsce zajął Zespół Szkół w Starym Bosewie: Aleksandra Łobacz i Kajetan Kęcik, III – Szkoła Podstawowa w Dalekiem: Dagmara Ciuchta, Patrycja Majewska, Aleksandra Dzik, Zuzanna Nasiadko i Wiktoria Dziel.

W najstarszej kategorii, czyli spośród klas VII i gimnazjów jury najwyżej oceniło kolędę „Triumfy Króla Niebieskiego” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Starym Bosewie: Kamili Kiełczewskiej, Patrycji Michalak, Zuzanny Piórkowskiej i Damiana Ordaka. II miejsce zajęli Aleksandra Kot, Amelia Kwiatkowska, Julita Wilczyńska, Magdalena Bedecka i Bartosz Jagiełło ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III – Beata Sarnacka, Anna Szpondowska i Gabriela Stysiak ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach.

W oczekiwaniu na wyniki organizatorzy zapewnili uczestnikom atrakcję - występ aktorów z "TE- ART" z Warszawy, którzy zagrali spektakl pt. "Okulary św. Mikołaja". Dzieci zgromadzone na widowni mogły wziąć udział w zabawach prowadzonych przez głównego bohatera spektaklu - "Skrzacika Ciamajdę". Było wiele zagadek i sztuczek, w których najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli. Wszystkim dzieciom wręczono upominki. Patronat nad wydarzeniem objęła Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”. Laureatom konkursu wręczono dyplomy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie LGD „Równiny Wołomińskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER PROW na lata 2007- 2013. Funkcjonowanie LGD „Równiny Wołomińskiej”- Nabywanie umiejętności i aktywizacja. Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.