Młodzież Zapobiega Pożarom 2018

14 lutego 2018 r. w Centrum Kultury w Długosiodle odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Organizatorem lokalnego etapu i fundatorem nagród było Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

Do rywalizacji przystąpiła młodzież z 4 szkół z Długosiodła, Bloch, Sieczych i Starego Bosewa. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: VI klasa i młodsi (13 osób) oraz VII klasa i oddziały gimnazjalne (16 osób). Turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego, który pisali wszyscy uczestnicy oraz ustnego, do którego awansowało pięciu najlepszych uczestników testu pisemnego.

W młodszej kategorii najlepszy okazał się Wiktor Szymański ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle, który uzyskał maksymalną ilość punktów z testu ustnego oraz najlepiej napisał część pisemną. Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Sówka z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, trzecie Jakub Rychlicki ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. W drugiej kategorii najlepsza okazała się Karolina Szymańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Długosiodle, która zwyciężała również w roku 2016 i 2017. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Kot również ze szkoły w Długosiodle a na trzecim Bartłomiej Andryszczyk z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Zawodnicy z podium będą reprezentować gminę w etapie powiatowym.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Sylwester Suchta – Prezes OSP w Długosiodle, Stanisław Kacpura – Naczelnik OSP w Długosiodle, Ewa Krysiak – Dyrektor Centrum Kultury, Marek Kaniewski – specjalista ds. kultury i sportu oraz Rafał Pawłowski – inspektor ds. kultury i sportu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Rafał Pawłowski

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.