Popołudnie z Krzystofem Daukszewiczem

Kontakt z książką działa na wyobraźnię, pobudza i rozwija umysł. Zmusza nas do myślenia, zastanawiania się i analizowania. Czytając, lepiej smakujemy życie, a świat staje się ciekawszy i barwniejszy. Dlatego bibliotekarze robią wszystko, by zachęcić mieszkańców społeczeństwo do czytania.

Od wielu lat w miesiącu maju bibliotekarze realizują program promocji czytelnictwa i bibliotek, który podkreśla rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle przygotowała z tej okazji atrakcyjną ofertę dla stałych i potencjalnych czytelników. Jedną z nich było spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem - popularnym satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, pisarzem i piosenkarzem.

Artysta jest wspaniałym gawędziarzem. Barwnie i zabawnie opowiadał o ludziach z marginesu, tzw. „menelach”, których napotykał podczas licznych podróży. To właśnie ich opisał w swojej książce „ Meneliki, limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”. Zdradził czytelnikom, że humoreski do niej zaczął zbierać od dnia, kiedy poznał pana Zygmusia, który na jednej z ulic Warszawy robił za parkomat. Ne zabrakło też pikantnych historii usłyszanych przez CB radio. Artysta zaprezentował również utwory muzyczne z płyty „Ballada o wyklętych kredkach”.

Na koniec spotkania przytoczył swoje życiowe motto: „Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, dziś to jest dar losu, który trzeba pięknie przeżyć”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.