Piknik Sołeckie Potyczki

Piknik „Sołeckie potyczki” zorganizowano w Dzień Samorządu Terytorialnego. Na terenie przyszkolnym w Blochach czekało na publiczność mnóstwo atrakcji, a wśród nich gminne zawody strażackie. O zwycięstwo walczyło pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Długosiodło: OSP Sieczychy, OSP Blochy, OSP Długosiodło,OSP Jaszczułty i OSP Prabuty. Konkurencja polegała na zbudowaniu linii ssawnej, linii głównej, dwóch linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy, zassaniu wody i podaniu 2-ch prądów wody ze stanowisk gaśniczych. Oczywiście wszystkie te czynności należało wykonać w jak najkrótszym czasie. Najlepsi okazali się strażacy z Jaszczułt. Drugie miejsce wywalczyła drużyna OSP Długosiodło, natomiast trzecie przyznano OSP Prabuty. Poza konkursem swoje umiejętności zaprezentowała "młodzieżówka" z Bloch, która bardzo sprawnie wykonała zadanie. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody pieniężne. Zawody poprowadził st. kpt. Marcin Turowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Blochach - dla wszystkich mam z okazji Dnia Matki. Na scenie wystąpili też dorośli mieszkańcy Bloch w strojach regionalnych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Panie wykonały piosenkę pt. "Jestem sobie blochowianka".

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa wszyscy gospodarze sołectw otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli im przewodnicząca Rady Gminy Maria Gałązka i wójt Stanisław Jastrzębski.

Niebywałą atrakcją były sołeckie potyczki. Do rywalizacji przystąpiło pięć sołectw: Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański, Augustowo, Wólka Grochowa, Blochy. Przygotowano dla nich pięć konkurencji - ubijanie piany z jajek przez panów, przeciąganie liny, rzut beretem "sołtysa", obieranie jabłek na najdłuższą obierkę i konkurencja sprawnościowa ze skrzynkami. Drużyny liczyły po ośmiu zawodników - po cztery panie i czterech panów. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci z Bloch, drugie miejsce przypadło drużynie z Wólki Grochowej, trzecie - drużynie z Augustowa. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska promocyjne sołectw z regionalnymi smakołykami. Promowali się gospodarze czyli Blochy oraz Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański, Augustowo i Wólka Grochowa. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Marzenie”

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.