Jubileusz par małżeńskiech

"Nie wystarczy pokochać,
trzeba jeszcze umieć
wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez całe życie."

Auguste Bekannte

W minioną niedzielę pary małżeńskie obchodzące w tym roku 25, 50, 55 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego spotkały się w Centrum Kultury. Padło wiele ciepłych słów na temat wspólnie przebytej drogi w małżeństwie dostojnych jubilatów. Ogromnie wzruszającym jest bowiem widok dwojga ludzi, którzy przeżywszy ze sobą tyle lat darzą się wielką miłością i okazują sobie wielki szacunek. Pomimo, że w życiu każdego z nas są dni lepsze i gorsze, zdarza się powiedzieć za dużo, potem tego żałujemy, ale bardzo ważną umiejętnością jest wybaczanie, a Państwo są najlepszym przykładem, że można przeżyć ze sobą pół i nawet ponad pół wieku i nadal się kochać - mówił wójt Stanisław Jastrzębski. Złożył również jubilatom gratulacje i najserdeczniejsze życzenia szczęścia oraz kolejnych wspólnie przeżytych lat.

Uroczystość uświetnił program artystyczny dedykowany jubilatom przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Dzieciaki zaprezentowały stare, znane przeboje, które przypomniały Jubilatom ich młodzieńcze lata.

60 - lecie małżeństwa, czyli diamentowe gody obchodzili Państwo: Elżbieta i Jan Puścianowie, Jadwiga i Jan Kachlowie, Zofia i Adolf Cieślukowie oraz Krystyna i Heronim Rębowscy.

55-lecie małżeństwa czyli brylantowe gody obchodzili Państwo: Genowefa i Stanisław Suchtowie, Teresa i Zygmunt Kowalczykowie oraz Helena i Mieczysław Rychliccy.

50-lecie małżeństwa czyli złote gody obchodzili Państwo: Wiesława i Zbigniew Klejnowie, Halina i Tadeusz Zakrzewscy, Jadwiga i Jan Budni, Halina i Tadeusz Blochowie, Alina i Mieczysław Banaszkowie.

25 - lecie małżeństwa, czyli srebrne gody obchodzili Państwo Agnieszka i Lucjan Stopka, Agata i Mirosław Iwańscy, Anna i Andrzej Cieślukowie, Barbara i Krzysztof Kuleszowie, Anna i Wiesław Ordakowie oraz Alicja i Tomasz Świderscy.

Na koniec było gromkie „sto lat” i toast za zdrowie jubilatów oraz tort weselny. Nie zabrakło wspomnień o minionych czasach, rozmów o receptach na udane związki i opowieści o tym, jak wyglądały pierwsze spotkania małżonków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.