Powitanie Lata 2019

23 czerwca mieszkańcy gminy muzycznie powitali lato. Wydarzeniu towarzyszyła doskonała, wakacyjna pogoda.

Artystyczny maraton rozpoczęły lokalne gwiazdy, czyli przedszkolaki z Przedszkola w Długosiodle, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach i z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Nietrudno się domyślić, że występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem głównie wśród rodziców i dziadków małych artystów. Pokaz tańca nowoczesnego grupy FEN wpisał się już na stałe do scenariusza „Powitania Lata”. W pełnych energii układach zaprezentowały się trzy grupy wiekowe, zapowiadane przez trenerkę i opiekunkę grupy – Blankę Malinowską.

Strażacy z OSP w Długosiodle przygotowali pokaz akcji ratunkowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym samym czasie odbywał się również konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przeprowadzony przez animatora i wolontariuszy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło w ramach zadania „SOS dla życia”. Każdy uczestnik otrzymał poprawiający widoczność na drodze zestaw odblasków oraz dodatkowe jednakowe nagrody dla najlepszych: Marka Sępkowskiego z córką Izabelą, Andrzeja Zawadzkiego z synem Piotrem, Emila Giziewicza z córką Matyldą, Sylwii Zawadzkiej z synem Dominikiem, Joanny Kobiałka z córką Dominiką i Łukasza Wyszomirskiego z synem Michałem.

Część koncertową festynu rozpoczął żywiołowy duet Violladies. Gościnnie wystąpiła również Paulina Kostrzewska - harfistka elektryczna. Panie zaprezentowały się w oryginalnych aranżacjach i niezwykle bogatym repertuarze największych przebojów, począwszy od muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej, poprzez muzykę pop, dance i rock.

Po godzinie 18.00 na scenie królowało disco. Przed gromadzącą się tłumnie publicznością wystąpił mieszkaniec Długosiodła – BEDI, zdobywający coraz liczniejsze grono fanów w całej Polsce. Rozentuzjazmowany tłum miłośników muzyki disco polo owacjami witał kolejnych występujących –zespoły Soleo, Enjoy i Loverboy. Po zakończeniu koncertów nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.