W krainie Miziołków

W dniu 17 maja 2019 r. w Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Joanna Olech – pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV szkół podstawowych naszej gminy.

Pisarka opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem. Prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty lubianej przez dzieciaki „Dynastii Miziołków”. To zabawna opowieść o rodzinie pisarki, napisana w formie pamiętnika 11 letniego chłopca. Był to jej debiut, za który otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Książka trafiła później do kanonu lektur szkolnych.

Mówiła, że aby napisać książkę nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku, tak np. Astrid Lindgren, która była sekretarką, Lewis Carroll był matematykiem a H. Ch. Andersen robił błędy ortograficzne. Natomiast Christopher Paolini napisał „Eragona” (pierwsza powieść z cyklu „Dziedzictwo”) w wieku 15 lat.

Przygotowała dla dzieci krótkie konkursy i zagadki wyrazowe związane z jej utworami, tj. „Tarantula, Klops i Herkules” i „Pompon w rodzinie Fisiów”. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wymyślenie opowiadania o trzech smokach: wesołym, zdziwionym i „wkurzonym”. Dzieci przyjęły rolę narratora historii, a pisarka ją zilustrowała.

Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z Miziołkową i smoczą pieczęcią.

Spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publicznę w Długosiodle w ramach Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem #BIBLIOTEKA.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Jolanta Szyszkowska

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.