Dożynki Gminne 2019

W niedzielę, 18 sierpnia, gmina świętowała odpust i dożynki w których licznie uczestniczyli mieszkańcy oraz goście. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. NMP. Następnie barwny korowód dożynkowy poprowadzony przez starostów dożynek: Danutę i Tomasza Kępków, przeszedł na plac targowy. Zgodnie z tradycją, starostowie przekazali bochen chleba Przewodniczącej Rady Gminy Teresie Paradowskiej i Wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu, którzy podzielili się nim z mieszkańcami. - Dożynki to święto ludzi, którzy pracują na roli, to święto matki ziemi - podkreślił wójt Stanisław Jastrzębski.

Wójt podkreślił, że dożynki to przede wszystkim święto rolników i to oni zostali tego dnia wyróżnieni. W gronie największych producentów mleka, nagrodzonych przez prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim Tadeusza Proczka, znaleźli się: Mieczysław Łyczkowski, Kazimierz Chorchos, Krzysztof Fabisiak, Sylwester Gołębiewski i Dorota Mostowska. Wyszkowska firma Mleks wyróżniła Kamila Kanię z Augustowa, Andrzeja Żebrowskiego z Plewk i Jana Szyszkowskiego ze Znamiączk. Nagrodzono też imponujące wieńce dumnie zaprezentowane przez kluby seniora „Jutrzenka” z Jaszczułt, „Bosewskie starszaki”, „Niezapominajka” i „Złota jesień” z Długosiodła, „Strażnicy tradycji” z Chrzczanki Włościańskiej i „Zosieńka” z Sieczych, Akademię Aktywnych Seniorów z Bloch, Grupę samopomocową “SuperMama” oraz mieszkańców sołectw: Blochy, Znamiączki, Zalas i Kalinowo.

Jak na dożynki przystało, można było spróbować pysznych, domowych potraw regionalnych przygotowanych przez gospodynie z grupy “SuperMama”, klubu seniora „Jutrzenka”, Koła Gospodyń Wiejskich w Sieczychach, grupy nieformalnej „Nasza Struga” oraz sołectw: Grądy Szlacheckie, Łączka, Ostrykół Włościański i Stare Suski.

Na scenie zagościło tylu artystów, że każdy mógł znaleźć dla siebie ulubiony gatunek muzyczny. Zespół ludowy „Puszcza Biała” zagrał ludowe utwory charakterystyczne dla regionu Mazowsza a tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski zaprezentował założony 45 lat temu Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Koncert „Najpiękniejsze melodie świata” wykonał rodzinny zespół śpiewaków operowych, w skład, którego oprócz rodziców: Iwony Kaczmarek – sopran liryczny i Piotra Kaczmarka – tenor dramatyczny wchodzą genialnie uzdolnieni synowie Adam (tenor) i Wojciech (baryton).

Zupełnie inny repertuar zaprezentował kabaret 4 FALA, autorzy internetowego hitu "Wieśka Tico".

Wieczorem licznie przybyli fani muzyki disco polo na koncert zespołu POWER BOY by usłyszeć znane hity, takie jak: „Lubisz to lubisz”, „Księżniczka” czy „Co ma być to będzie”, których oczywiście nie zabrakło podczas występu. Uroczystość prowadził Oskar Jasiński - tenor i konferansjer w jednej osobie, niezwykły artysta obdarzony niebanalnym humorem. Zachwycił publiczność wykonaniem "sztandarowego" utworu "Gdybym był bogaty" z musicalu „Skrzypek na dachu”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wioleta Frontczak

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.