Spotkanie Wigilijne

Stało się już tradycją, że w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia w Centrum Kultury organizowane jest gminne spotkanie wigilijne. Również w tym roku świąteczne życzenia składali sobie mieszkańcy, przyjaciele gminy, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, sołtysi oraz dyrektorzy gminnych instytucji.

Rolę gospodarzy gminnej Wigilii pełnili przewodnicząca Rady Gminy Teresa Paradowska, Wójt Stanisław Jastrzębski i zastępca Ewa Karczewska, którzy złożyli serdeczne życzenia przybyłym gościom.

Świąteczne spotkanie rozpoczęło misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Starym Bosewie, pod kierunkiem ks. Andrzeja Waszczeniuka, Marzeny Długołęckiej i Teresy Tyszki. „Do Betlejem nie jest tak daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca…” Tymi słowami uczniowie przekonywali publiczność, że Boże Narodzenie to czas miłości, radości, przebaczania, ale też okazja do rodzinnych spotkań, refleksji i zadumy. To święta, które każą ludziom stawać się lepszymi, to symbol narodzin miłości.

Święcąc opłatki, którymi podzielili się zgromadzeni, ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski mówił o Bożym Narodzeniu jako święcie miłości i bliskości, które jest bardzo trudne dla ludzi samotnych. Uczulił wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie obok tych, którzy nie mają bliskich.

Boże Narodzenie to okazja do składania podziękowań. Świąteczne spotkanie postanowiła wykorzystać drużyna Wymakracz Długosiodło, by podziękować sponsorom wspierającym piłkarzy. Wójt gminy i trener Rafał Gordziejczyk, któremu towarzyszyli zawodnicy Emil Mostowski i Damian Brejnak wręczyli pamiątkowe dyplomy i koszulki drużyny przedstawicielom firm: Michałowi i Sławomirowi Banaszek ENERGOBAN, Janowi Majdeckiemu CAROLINA TOYOTA OSTROŁĘKA, Kamilowi Arasimowiczowi ARBUD, Danielowi Kowalczykowi MATERIAŁY BUDOWLANE, Piotrowi Sępkowskiemu ZIELONA TŁOCZNIA, Krzysztofowi Kucharczykowi PUB MOTOCYKLOWY SOKÓŁ 1000, Krystynie i Maciejowi Stawnym STAWPOL, Urszuli i Janowi Choszczyk, Andrzejowi Bedeckiemu ZBRYZG.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.