Polskie Sieci Elektroenergetyczne partnerem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle

Polskie Sieci Elektroenergetyczne partnerem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle.

Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w listopadzie i grudniu przeprowadziła cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

– Projekt „RKO – to jest TO!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz osób starszych z klubów seniora. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne udało nam się zakupić sprzęt do realizacji szkoleń. Ponadto z tych funduszy zakupiliśmy sprzęt ratunkowy dla OSP Długosiodło - defibrylator AED Zoll 3 oraz w pełni wyposażoną torbę medyczna PSP R1 – mówi Sylwester Suchta, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle. - W siedmiu szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 200 osób, głównie dzieci ze szkół podstawowych i seniorów z klubów seniora z terenu gminy. Jedno szkolenie odbyło się poza gminą w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym w ramach doradztwa zawodowego. Po okresie świąteczno-noworocznym planujemy kolejne szkolenia w szkołach i przedszkolach samorządowych. Myślę, że uda się również zorganizować szkolenie dla pracowników administracji samorządowej w Urzędzie Gminy Długosiodło – mówi Łukasz Reising, podinspektor ds. obronnych i ewidencji działalności gospodarczej, strażak ochotnik OSP Długosiodło.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. PSE, w ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą Ostrołękę ze Stanisławowem. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Długosiodło.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.