Młodzież Zapobiega Pożarom 2020

7 lutego zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI i VII – VIII. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: prezes OSP w Długosiodle Sylwester Suchta, dyr. GCIKSiR Ewa Krysiak oraz pracownicy Centrum Kultury Rafał Pawłowski i Marek Kaniewski.

W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 30 pytań. Następnie po ogłoszeniu wyników części pisemnej przystąpiono do drugiego etapu turnieju czyli finału ustnego, w którym udział wzięło po pięć osób z każdej grupy wiekowej. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na pytania z następujących zagadnień: zapobieganie pożarom, historia pożarnictwa, taktyka pożarnicza, ratownictwo medyczne oraz znajomość sprzętu pożarniczego.

Po podsumowaniu wyników kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:
Szkoły Podstawowe kl. I - VI
1. Miłosz Kulesza – SP w Sieczychach
2. Antoni Banaszek – ZS w Starym Bosewie
3. Kacper Andryszczyk – SP w Sieczychach

Szkoły Podstawowe kl. VII - VIII
1. Wiktor Szymański – SP w Długosiodle
2. Kuba Brejnak – SP w Długosiodle
3. Oliwia Kania – SP w Starym Bosewie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.