Wernisaż malarski Justyny Brejnak

W minioną sobotę odbył się wernisaż wystawy malarstwa Justyny Brejnak. Artystka urodziła się i wychowała w Długosiodle. Po ukończeniu liceum rozpoczęła naukę w Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim w Ciechanowie. Po jego ukończeniu pracowała w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie i należała do Ludowego Zespołu Artystycznego "Ciechanów". W roku 1990 przebywała w Australii, a w roku 1992 wyjechała do Francji, gdzie spędziła 13 lat i pracowała w bibliotece miejskiej. Wtedy wzięła udział w zbiorowej wystawie malarskiej w Thonon Les Bains.

Obecnie artystka mieszka i pracuje w Warszawie. W wolnych chwilach pisze poezje i krótkie opowiadania oraz maluje. Kilka jej wierszy i obrazów znalazło się w antologii poetów wsi pt. "Słowa na miedzy przysiadły" pod redakcją Marioli Platte oraz w Antologii fantastyki "Dziedzictwo gwiazd" pod redakcją Krzysztofa Nowaka i Luizy Dobrzańskiej. W maju 2018 miała miejsce wystawa jej prac plastycznych w Centrum Kultury w Ciechanowie.

Wystawa w Długosiodle, rodzinnej miejscowości, jest jednak dla malarki wydarzeniem szczególnym. Podczas sobotniego wernisażu podzieliła się „swoim światem” z rodziną, znajomymi i mieszkańcami, którzy wnikliwie oglądali zaprezentowane obrazy. Wyrażali swoje opinie i dzielili się wrażeniami, zadawali pytania i osobiście rozmawiali z nią o swoich odczuciach. Ona też chętnie opowiadała o historii powstania eksponowanych obrazów, a także ujawniała sekrety swojego malarskiego warsztatu.

W swoich obrazach oddaje piękno otaczającego świata. Jej portrety, pejzaże, martwe natury, kwiaty i abstrakcje przepełnione są radością życia, szczęściem i miłością. Wyłaniająca się z niebanalnego połączenia barw subtelna wrażliwość, doskonale oddaje charakter i duszę artystki.

Wielką niespodziankę przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle, którzy zaprezentowali melodie i poezję ludową. Dzieciaki wystąpiły pod kierunkiem Julity Gąsiewskiej, która również wyrecytowała wiersz z tomiku antologii poetów wsi. Zdradziła też, jak bliskie relacje łączą obie panie: Muszę Państwu zdradzić pewną tajemnicę. Gdy obydwie byłyśmy słuchaczkami studium w Ciechanowie chciałyśmy zamieszkać w jednym pokoju. Żeby to było możliwe spałyśmy w jednym łóżku - powiedziała i wszyscy zebrani wybuchnęli śmiechem.

Nie zabrakło wspomnień i doszukiwania się początków pasji malarskich: „ W wieku może dziewięciu lat namalowałam kwiatek, który bardzo mi się spodobał. Doszłam wtedy nawet do wniosku, że jest bardzo ładny i że potrafię malować” - powiedziała artystka. Jako nastolatka pisała wiersze, teksty piosenek i opowiadania … no i oczywiście malowała. Swoje pasje kontynuuje do dziś i „gołym okiem” widać, że przynoszą jej spełnienie i dają satysfakcję.

Na wernisaż przybyło wielu gości i wszyscy byli bardzo szczęśliwi, że mogli podziwiać malarstwo Pani Justyny. Wystawa będzie gościła w Centrum Kultury w Długosiodle do 28 lutego 2020 r. Codziennie odwiedza ją wiele osób.

Jeśli ktoś ze zwiedzających zapragnie nabyć któryś z eksponowanych obrazów, to może to zrobić za pośrednictwem organizatorów wystawy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.