Zapoznaj się z wariantami trasy linii, wypełnij geoankietę

Budowa linii energetycznej 400kV - konsultacje z mieszkańcami

Komunikat firm: Elfeko S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

KONSULTACJE TRASY LINII 400 KV OSTROŁĘKA-STANISŁAWÓW W CZASIE EPIDEMII

Szanowni Państwo,

Zagrożenie epidemiczne spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Co V-2 (koronawirus) wiąże się z koniecznością wprowadzenia licznych ograniczeń zarówno w zakresie funkcjonowania społecznego, jak i gospodarczego. Zgodnie z zaleceniami Rządu RP, w najbliższych tygodniach należy ograniczyć do niezbędnego minimum wszelkie kontakty międzyludzkie aby zredukować ryzyko zachorowań. Zdrowie i życie to kwestie, którym obecnie powinniśmy poświęcać najwięcej uwagi.

Sytuacja ta nie pozostaje bez wpływu na realizowaną przez nas inwestycję budowy linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Ostrołęka – Stanisławów. W szczególności dotyczy to procesu konsultacji społecznych, w ramach których, we współpracy z Państwem – mieszkańcami i włodarzami gmin na trasie inwestycji - mieliśmy opracować optymalny przebieg linii.

Konieczność podjęcia środków ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa, uniemożliwia nam organizację bezpośrednich spotkań z Państwem, jak to pierwotnie planowaliśmy. Uważamy, że w tej chwili zdrowie i życie są najistotniejsze. Równocześnie chcemy jednak wywiązać się z naszych obietnic i mimo panujących warunków, dać Państwu możliwość wyboru i wypowiedzenia się w kwestii najlepszego wariantu trasy linii.

Aby bezpiecznie kontynuować konsultacje, postanowiliśmy przenieść je do Internetu. Na stronie inwestycji (www.liniaostrolekastanislawow.pl), zamieszczone zostały materiały, które pozwolą Państwu zapoznać się z opracowanymi wariantami trasy linii oraz poznać zasady, według których zostały zaprojektowane. Znajdą tam Państwo także geoankietę – internetową aplikację, dzięki której można zapoznać się z dokładnym przebiegiem wariantów trasy linii nałożonych na mapę satelitarną. To innowacyjne, a zarazem proste w użyciu narzędzie, umożliwia również zmierzenie odległości wybranego miejsca – np. budynku – od linii oraz jej pasa technologicznego, a także zgłoszenie uwag do ich przebiegu w zaznaczonych przez Państwa lokalizacjach. Jesteśmy przekonani, że geoankieta doskonale sprawdzi się w ustalaniu optymalnego kształtu inwestycji.

Wszystkie sugestie gruntownie przeanalizujemy, a wyniki tych prac przekażemy do ogólnej wiadomości.

Zdajemy sobie sprawę, że taka forma konsultacji ma swoje ograniczenia. Dlatego też, gdy już będzie to możliwe oraz zajdzie taka potrzeba, zorganizujemy tradycyjne spotkania informacyjne w poszczególnych miejscowościach. Do tego czasu jesteśmy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 695 308 977, 884 813 242.

W imieniu Elfeko S.A. i Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. zachęcamy do odwiedzania strony internetowej inwestycji oraz wskazania optymalnego przebiegu linii poprzez wypełnienie geoankiety.

Życzymy Państwu dużo zdrowia!

Elfeko S.A.
i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.