W ogrodzie zoologicznym

Lekcja przyrody kojarzy się głównie ze salą lekcyjną, podręcznikami, ilustracjami i wiedzą przekazywaną przez nauczyciela, którą często trzeba wkuć na pamięć. Zajęcia w zoo bazują na nauce przez doświadczenie, obserwację, dyskusję. Nie dziwi więc, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Grupa dzieciaków skorzystała z takiej lekcji w ramach wakacyjnych zajęć organizowanych przez centrum kultury i bibliotekę.

Podczas dwugodzinnej eskapady po warszawskim ogrodzie zoologicznym edukatorka zapoznała dzieci ze wszystkimi mieszkańcami ogrodu, opowiadając o środowisku poszczególnych gatunków zwierząt. Pokazała, jak niesamowite i różnorodne jest życie na Ziemi, jak wszystkie organizmy ze sobą współpracują, jak są od siebie zależne. Zajęcia pozwoliły dzieciakom inaczej spojrzeć na zwierzęta i ich rolę w świecie. Największy podziw wzbudziły lwy, słonie, dostojne żyrafy i kolorowe ptaki, a najbardziej papugi Ary. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył wycieczkowiczom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.