Fundacja Sztuk Krytycznych

Fundacja Sztuk Krytycznych realizuje projekt edukacyjno-społeczny, mający na celu wyzwolenie aktywności społecznej poprzez wrażliwość sztuki. Narzędziem jest zapis dokumentalny - filmowy, projekty wizualne i muzyczne w dowolnej formie.

Do projektu została zaproszona młodzież z naszej gminy. Odbył się już pierwszy warsztat, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkoły w Długosiodle. Z młodzieżą spotkali się kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Marcin Krzyżanowski, reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz Paweł Sala oraz Łukasz Paluch projektant UX Fundacji Sztuk Krytycznych. Celem warsztatów jest zainteresowane młodych ludzi obserwacją codzienności, wychwytywaniem fragmentów życia społecznego, które wskazują na problemy poruszane w idei projektu: „Przeszłość dla przyszłości”. Uczestnicy będą dokumentowali najprostszymi technologiami otaczającą rzeczywistość, szukając odpowiedzi na problemy, które zostaną postawione wspólnie na warsztatach z ekspertami. Ważnym elementem jest nawiązanie do Europejskiej Karty Praw Człowieka. Powstaną krótkie zapisy telefonem, kamerką czy tylko zapisy audio, ukazujące problemy z różnych dziedzin życia. Uczestnicy będą kształcić swój warsztat pod kierunkiem ekspertów z branży - reżyserów, scenarzystów, operatorów. Wspólne zajęcia mają ukierunkować tematycznie zakres prowadzonych zapisów. Ścisłą współpracą nad konkretnym materiałem będzie faza On-line. Projekt gwarantuje zajęcia i konsultacje z najwyższej klasy specjalistami, poprzez etap realizacji, do post produkcji, która będzie realizowana na zasadzie producenckiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.