Kolędowanie w innej odsłonie.

Boże Narodzenie to czas ważny i wyjątkowy, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen ciepła i radości, przepełniony najpiękniejszymi zwyczajami. Jednym z najpiękniejszych jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, które zbliża ludzi, buduje między nimi więź i daje poczucie bliskości. Chwila zadumy i refleksji nad zawartymi w nich treściami daje możliwość jak najlepszego, najpełniejszego przygotowania się do nadchodzących Świąt. W tym roku kultywowanie tej pięknej tradycji przybiera nieco inne formy. XXI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek też został zorganizowany w tym roku inaczej niż zawsze. Ze względu na pandemiczne obostrzenia, uczestnicy nie mogli zaprezentować swoich umiejętności szerokiej publiczności, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach. Od początku grudnia wszyscy chętni mogli nadesłać na konkurs nagranie kolędy lub pastorałki wykonane w domowym zaciszu bądź w swojej szkole czy przedszkolu. 15 grudnia odbyło się posiedzenie jury, które wysłuchało wszystkich nagrań i oceniło wykonawców sklasyfikowanych w czterech kategoriach.

W kategorii I zwyciężył zespół z przedszkola w Długosiodle w składzie: Izabela Pawłowska, Wiktoria Kandybowicz, Liliana Michalak, Wiktoria Gałązka.

W kategorii II ( klasy 0-II) zwyciężyła Patrycja Mróz uczennica szkoły w Sieczychach, miejsce II zajęła Zofia Machnowska z Zespołu szkół w Starym Bosewie, III - Lena Godlewska również uczennica szkoły w Starym Bosewie

W kategorii III (klasy III-V) miejsce pierwsze zajęła solistka Maja Kobiałka ze szkoły podstawowej w Długosiodle, II - Zuzanna Szymańska, również ze szkoły w Długosiodle, III – duet Nadia Jackowska i Amelia Winczewska ze szkoły w Starym Bosewie.

W kategorii IV (klasy VI-VIII) najlepszym okazał się duet Karolina Karpińska i Paulina Karpińska - uczennice szkoły podstawowej w Długosiodle, miejsce II zajęła Dominika Kobiałka ze szkoły podstawowej w Długosiodle, miejsce III duet Aleksandra Łobacz i Weronika Skibińska z Zespołu Szkół w Starym Bosewie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tegorocznym kolędowaniu. Mimo wszystko udało nam się wywołać ducha Świąt i odczarować padnemiczną rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.