Poetyckie spotkanie z Janem Długołęckim

Z miłości do poezji się nie wyrasta, ona towarzyszy nam przez całe życie. Po raz pierwszy stykamy się z nią jako małe dzieci w domu, później w przedszkolu, w szkole i w dorosłym życiu. Poezja w kulturze jest wszechobecna - pod strzechami wiejskich chat, w ludowych obrzędach, piosenkach, przysłowiach. Na małych i wielkich scenach - w teatrach, operach, festynach, przeglądach, konkursach a przede wszystkim w literaturze. Każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie, na każdą okoliczność i okazję. Lubimy ją za możliwość własnej interpretacji i za to, że pomaga zrozumieć świat, wyrazić uczucia i emocje, zagłębić się we własnych myślach.

Człowiekiem, który pasjonuje się poezją jest mieszkaniec naszej gminy Jan Długołęcki, z którym spotkali się czytelnicy biblioteki. Recytacja utworów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, ks. Jana Twardowskiego, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i noblistki Wisławy Szymborskiej zachwyciła publiczność. Nietuzinkowe opowieści o zamiłowaniu do pięknego słowa, magii i sile utworów przeniosły zebranych w świat metafizycznej twórczości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.