Koncert Anny Filimowskiej-Wolfinger i Jana Bukowskiego

W minioną niedzielę na scenie Centrum Kultury wybrzmiały najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej i operetkowej oraz przeboje musicalowe. Koncert z cyklu „Parkowa Fiharmonia” wyjątkowo zorganizowano w sali widowiskowej ze względu na prognozę pogody. Wszyscy melomani dotarli jednak bez problemu na zapowiedziane wydarzenie. Tym razem długosiedlską sceną zawładnęli młodzi artyści - Anna Filimowska-Wolfinger i Jan Bukowski, przy fortepianowym akompaniamencie Aliny Hoffmann. Wykonali najpiękniejsze i najbardziej znane arie i duety z oper i operetek, a także słynne musicalowe songi. Zafascynowali publiczność młodością i wdziękiem, ale przede wszystkim umiejętnościami wokalnymi. Zabrzmiały m.in. arie: Belle nuit ô nuit d'amour z opery Opowieści Hoffmana, La ci darem la mano z opery Don Giovanni czy Come Paride vezzoso z opery Napój miłosny. Wielki aplauz publiczności wywołały m in. interpretacje pastiszu muzycznego Duet kotów Gioacchino Rossiniego i Gdybym był bogaczem z musicalu Skrzypek na dachu.

Po zakończonym koncercie zgromadzeni zgotowali artystom owację na stojąco. Oklaskom i podziękowaniom nie było końca. Koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci i sercach zachwyconej publiczności.

W związku z 77 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego publiczność mogła obejrzeć zorganizowaną przez bibliotekarki wystawę pt. Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę. Wystawa przedstawia podstawowe informacje o powstańczym zrywie naszej stolicy w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Jest pierwszą – w całości kolorową – wystawą o Powstaniu Warszawskim, dzięki kunsztownemu procesowi koloryzacji zdjęć czarno-białych dokonanemu przez Mikołaja Kaczmarka. Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiej Agencji Prasowej, Ośrodka KARTA i kolekcji prywatnych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.