Wystawa Waldemara "Majora" Fydrycha

W Centrum Kultury można obejrzeć malarstwo Waldemara Fydrycha ps. „Major”, twórcy ruchu Pomarańczowa Alternatywa, który zasłynął z akcji happeningowych w latach 80 w różnych polskich miastach, autor książek i graffiti krasnoludków. Po sierpniu 80 r. współtworzył we Wrocławiu „Ruch Nowej Kultury” i zapoczątkował ruch Pomarańczowej Alternatywy. W czasie stanu wojennego malował graffiti krasnoludków na plamach zakrywających antyreżimowe hasła. W sumie powstało ich ponad tysiąc w różnych miastach Polski.

Począwszy od 1986 r., Fydrych rozpoczął organizowanie trwającej do dziś serii happeningów – do roku 2006 ponad sześćdziesiąt – które przeszły do historii pod nazwą Pomarańczowej Alternatywy. Waldemar Fydrych jest autorem pięciu książek, w tym dramatu „Don Generał”, oraz malarzem, tworzącym charakterystyczne prace z wizerunkami krasnoludków. Uroczyste otwarcie wystawy zgromadziło wielu gości, którzy mogli spotkać się osobiście z artystą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.