Dzień Dziecka – Dzień Rodziny

Radość, zabawa i rodzinna atmosfera zapanowały na pikniku pod hasłem „Trzeźwo, zdrowo, kolorowo”. Okazją do świętowania był zbliżający się Dzień Dziecka oraz Dzień Matki. W parku, wśród zieleni, stanęły kolorowe dmuchane zabawki, na których „szalały” dzieciaki. Duże bajkowe maskotki bawiły się z najmłodszymi a wokół szybowały gigantyczne bańki mydlane, mieniące się różnymi kolorami dzięki promieniom słońca. Prawdziwym hitem było malowanie buziek w najrozmaitsze wzory. Dziecięce makijaże prezentowały postaci z ulubionych bajek lub ukochane zwierzątka.

Na scenie zadebiutowały przedszkolaki z Zespołu Szkół w Starym Bosewie z programem dedykowanym mamom i tatusiom. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie a także taneczne. Wystąpiły również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Suskach z wiązanką utworów biesiadnych. Panie z Ukraniny, mieszkające aktualnie w gminie Długosiodło zaprezentowały swoje talenty wokalne w utworach ukraińskich śpiewanych w swoim ojczystym języku i po polsku. Julia Czuprina, Alina Inhliatowska, Polina Zemstowa, Natalia Rengvelska, Olena Popowska, Olena Gołubywa - Rygun, Zlata Rengvelska i towarzyszące im Lilla Jagieło i Katarzyna Bloch zaśpiewały m. in. znaną przez wszystkich piosenkę "Matko moja ja wiem". Kolejną atrakcją był spektakl pt. "Leśna przygoda" w wykonaniu objazdowego teatru lalkowego "Czarodziej". Scenariusz bajki został napisany na podstawie opowieści Braci Grimm pt. ”Jaś i Małgosia”. Dzieciaki z wypiekami na twarzy śledziły przygody rodzeństwa i ich psa podczas wyprawy do lasu. Bohaterowie bajki napotkali dziwny, żółty kamień, w którym ukryła się czarownica. Zostali przez nią zaczarowani a ich pies zamieniony w żabę. Z pomocą przyszedł im Żabi Król, który odnalazł czarodziejską pałeczkę, odwrócił czary a czarownicę zamienił z powrotem w kamień.

Przy okazji rodzinnego święta wręczono nagrody w konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Wyróżniono szkoły, kluby seniora, grupy samopomocowe i sołectwa, które zaprezentowały swoje dzieła w niedzielę wielkanocną. Imprezie towarzyszył zespół "Gramy Razem", który wykonał wiele popularnych utworów. Organizację wydarzenia sfinansowała Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Długosiodle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.