Droga Wyszków - Ostrołęka

Alternatywne połączenie drogowe Wyszkowa z Ostrołęką przez teren Gminy Długosiodło

Niniejszy projekt otrzymał dofinansowanie w ramach nadkontraktacji. Uchwałą nr 356/214/09 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 17 lutego 2009 r. projekt został wybrany do realizacji w ramach ZPORR.

Czas trwania projektu:

 • rzeczowa realizacja - 8 września 2008 r - 31 października 2008 r
 • finansowe zakończenie realizacji projektu - 31 grudnia 2008 r.

W ramach projektu została przebudowana droga na odcinku o długości 5030 mb i szerokości 6,12 m, co pozwoliło na skrócenie czasu przejazdu między dwoma punktami sieci z 65 do 45 minut, odciążone zostały główne szlaki komunikacyjne, nastąpił wzrost bezpieczeństwa na drodze. Celem projektu było skrócenie czasu przejazdu między Wyszkowem a Ostrołęką, stworzenie alternatywy dla zatłoczonych dróg i poprawa bezpieczeństwa podróżujących.

Wskaźniki produktu i rezultatu osiągnięto w 100%. Projekt ma znaczenie regionalne. Realizacja projektu przyczyni się do przyspieszenia następujących zmian społeczno-gospodarczych: rozwój turystyki i agroturystyki, poprawa bezpieczeństwa na drogach, obniżenie kosztów transportu, tworzenie lepszych warunków współpracy i wymiany gospodarczej, wzrost liczby terenów lepiej uzbrojonych. Poprawa i rozbudowa sieci drogowej oznacza lepsze perspektywy rozwoju gospodarczego i społecznego północno-wschodniego Mazowsza.

Całkowita wartość projektu w umowie o dofinansowanie stanowi kwotę 1.550.712,95 zł w tym koszty kwalifikowane 1.550.712,95 zł , w tym 75% kosztów kwalifikowanych w kwocie 1.163.034,71 zł stanowią środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt "Alternatywne połączenie drogowe Wyszkowa z Ostrołęką przez teren Gminy Długosiodło" współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.