Komputer i Internet dla mieszkańców

Internet szansą na lepszą przyszłość w Gminie Długosiodło

Gmina Długosiodło realizuje projekt pn. „Internet szansą na lepszą przyszłość w Gminie Długosiodło” w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion” osi priorytetowej 8. "Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

24 września 2009 r. została zawarta umowa o dofinansowanie ww. projektu pomiędzy Władzą Wdrażającą Programy Europejskie a Gminą Długosiodło. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 3.548.153,60 zł. Gmina Długosiodło otrzyma dofinansowanie na realizację projektu w kwocie 3.015.930,56 zł stanowiące 85% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych. Wkład własny Gminy Długosiodło wynosi 532.223,04 zł tj. 15% całkowitych wydatków kwalifikowalnych. Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2010 r. do 31 lipca 2014 r.

Bezpośrednim celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez zapewnienie niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz zapewnienie pomocy technicznej przy instalowaniu sprzętu w domu.

Cele szczegółowe projektu są następujące:

 • zapewnienie dostępu do bezpiecznego, szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy Długosiodło dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym,
 • udostępnienie wyposażenia niezbędnego do korzystania z usług internetowych;

W perspektywie długoterminowej spodziewany jest pozytywny wpływ działania na rozwój ekonomiczny regionów i grup obecnie zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez stworzenie możliwości aktywnego udziału w nowoczesnym życiu gospodarczym.

Zgodnie z założeniami POIG 2007-2013 grupą docelową projektu są:

 • gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej,
 • gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych,
 • dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz/ lub ośrodkami pomocy społecznej,
 • osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym.

"Dotacje na innowacje" - "Inwestujemy w Waszą przyszłość"
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Komentarze   

 
+3 #1 Paweł 2015-05-11 15:34
Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w kwocie 3.015.930,56 zł a DOSTĘPU DO INTERNETU NIE MA! Powstaje więc pytanie NA CO POSZŁY TE PIENIĄDZE? Projekt miał być skończony 31.07.20014....
Cytuj
 
 
+3 #2 Jenot 2015-05-11 15:44
Pomimo upływu terminu realizacji inwestycji ponad rok temu INTERNETU NIE MA! Dlaczego?
Cytuj
 
 
-1 #3 info 2015-05-12 08:36
Cytuję Jenot:
Pomimo upływu terminu realizacji inwestycji ponad rok temu INTERNETU NIE MA! Dlaczego?


Projekt zakłada dostarczenie internetu dla "Beneficjentów projektu" czyli dla mieszkańców którzy zgłosili się i spełnili warunki uczestnictwa. Projekt NIE ZAKŁADA dostarczenia internetu dla wszystkich mieszkańców.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Radosław Michalak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Mickiewicza 15
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.