Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Długosiodło

Gmina Długosiodło przystąpiła do opracowywania strategicznego dokumentu pn. "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Długosiodło".

Pojekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ
DLA GMINY DŁUGOSIODŁO

Gmina Długosiodło przystąpiła do opracowywania strategicznego dokumentu pn. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Długosiodło.

Jego przygotowanie było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania (dotacja w wysokości 85 % kosztów projektu) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach środków z Funduszu Spójności, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, Priorytet IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna, Działanie 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej.

Wykonawcą dokumentu jest Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o., ul. Gen. Ziętka 2, Orzesze.

Głównym celem planu jest przyczynienie się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020, tj.: redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, poprawy jakości powietrza.

Podstawą opracowania efektywnego Planu jest inwentaryzacja zużycia energii i wynikającej z niej emisji  CO2 na terenie gminy. Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji zostaną sprecyzowane kierunki rozwoju przyczyniające się do realizacji wyznaczonych celów.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej pozwoli podnieść szanse Gminy Długosiodło i podmiotów działającym na jej terenie na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i europejskich, w tym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to 19 450,00 zł. Wartość dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie 16 532, 50 zł.Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Beata Kiełczewska

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.