Przewodnik

Z życia mieszkańców

Mimo iż do stolicy kraju i jej oferty kulturalnej jest blisko, ...

... propozycji zajęć i imprez kulturalnych w Gminie Długosiodło jest wiele.

Czytaj więcej...

 

Okruchy Historii

 

Długosiodło powstało osiemset a może nawet tysiąc lat temu.

Precyzyjnej daty nie da się ustalić. Zwykle jednak za początek dziejów danej miejscowości przyjmuje się pierwszą wzmiankę o niej w źródłach historycznych.

Czytaj więcej...

Przyroda

Przyroda Gminy Długosiodło

Niemal równinne tereny Długosiodła pokryte w znacznej części lasami Puszczy Białej i rozlewiskami Narwi, urozmaicają niewielkie pagórki wydm, łagodnie zarysowana dolina rzeki Wymakracz oraz bagienne obniżenie terenu.

Czytaj więcej...

Legenda o Górach Dziewiczych

Wśród mieszkańców Długosiodła z pokolenia na pokolenie ...

...przekazywana jest legenda o powstaniu Dziewiczych Gór. Jedni mówią, że było to w 1262 r., kiedy to wojska litewskie, ruskie i jaćwieskie pustoszyły Mazowsze. Inni sądzą, że rzecz działa się kilka wieków później podczas potopu szwedzkiego. Wszyscy jednak zgodni są co do tego, że w tamtych czasach Długosiodło słynęło z najurodziwszych dziewcząt w okolicy, a może i na całym Mazowszu.

Czytaj więcej...

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.