Koncert kwartetu smyczkowego "The Strings"

Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety - Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak - Mocarska oraz ich wyjątkowe instrumenty: dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek, dały publiczności zgromadzonej w minioną niedzielę w parku, ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło.

Najsłynniejsze tematy muzyki klasycznej i rozrywkowej, pochodzące z różnych stron świata i różnych epok, przykuły uwagę nie tylko publiczności zgromadzonej przed sceną. Skusiły również tych, którzy zupełnie przypadkiem pojawili się w parku w ciepłe, niedzielne popołudnie. Nie dało się po prostu przejść obok tego wydarzenia obojętnie. Zabrzmiało bowiem m. in. słynne Preludium Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera, Eine Kleine Nacht Music Wolfganga Amadeusza Mozarta, Usta milczą dusza śpiewa Franza Lehara, Habanera z suity Carmen Georgesa Bizeta, Taniec węgierski Johannesa Bramsa, Libertango Astora Piazzoli, walc z filmu Noce i Dnie, Kankan Jacquesa Offenbacha i wiele innych pięknych kultowych utworów klasyznych. Różnorodność repertuaru pozwoliła słuchaczom doświadczyć wielu estetycznych przeżyć, wynikających z obcowania z muzyką na żywo, w dodatku na łonie natury. Koncert zakończyły gromkie brawa publiczności w podziękowaniu za ogromny kunszt muzyczny artystek.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ewa Krysiak

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.