Spotkanie autorskie - Wojciech Jagielski

Spotkanie autorskie w bibliotece było prawdziwą ucztą dla miłośników reportażu i literatury faktu. Gościem był Wojciech Jagielski, wieloletni korespondent wojenny Polskiej Agencji Prasowej i „Gazety Wyborczej”, doskonały reportażysta i pisarz. Opowiedział czytelnikom o swojej pracy dziennikarskiej, reporterskim warsztacie pracy, podróżach i miejscach, które zobaczył. Ciekawe historie z wyjazdów w rejony objęte konfliktami politycznymi i wojennymi, interesujące wspomnienia z Gruzji i innych dawnych azjatyckich republik ZSRR, Afganistanu i Republiki Południowej Afryki zaspokoiły ciekawość zebranych czytelników.

Książki: Dobre miejsce do umierania, Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Wypalanie traw, Trębacz z Tembisy, Wszystkie wojny Lary, Na wschód od zachodu, wywierają w czytelniku ogrom emocji, a mistrzowska narracja wręcz przenosi w miejsca, o których się czyta. Spotkanie upłynęło zbyt szybko, zawsze pozostaje niedosyt, kiedy mamy do czynienia z człowiekiem wielkiej pasji, profesjonalizmu, talentu i wiedzy. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć oklasków, autografów, wspólnych zdjęć i zaproszeń na ponowne spotkanie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.