„Twoje decyzje to twoje życie”

Alkohol, narkotyki i przemoc, to największe problemy, z jakimi zmaga się współczesna młodzież. Przyczyną są ograniczone kontakty z rodziną, nieustanny brak czasu ze strony rodziców i zaniedbania wychowawcze. Do tego dochodzą nowe wyzwania cywilizacyjne i trudne do pokonania życiowe wydarzenia. Te czynni często sprawiają, że młodzi ludzie niestety sięgają po różnego rodzaju używki. Stanowią one panaceum na napotykane komplikacje i przeszkody. Dlatego ważna jest profilaktyka - rozmowa o problemach dotykających dzisiejszą młodzież i uświadamianie o zagrożeniach związanych z narkotykami, alkoholem i przemocą.

W związku z tym uczniowie starszych klas szkół podstawowych zostali zaproszeni do Centrum Kultury na spotkanie z najbardziej rozpoznawalnym gitarzystą sceny blusowej Włodkiem Dudkiem. Muzyk zaprezentował swój autorski program pt. „Twoje decyzje to twoje życie”, zawierający osobiste przeżycia i spostrzeżenia. Będąc aktywnym, świetnym gitarzystą i obserwatorem życia, artysta natknął się na szereg sytuacji gdzie alkohol, przemoc i narkotyki stały się przyczyną ludzkiego nieszczęścia. Choć sam nigdy nie był uzależniony, widział tragedie będące konsekwencją uzależnień. Jego wykład, połączony z muzyką rockową w najlepszym wydaniu, na pewno dotarł do świadomości młodych widzów i przygotował ich na ewentualne zagrożenia. Nauczył ich także jak powinni się zachować podczas zetknięcia się z nałogami.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Długosiodle.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Grzegorz

Biuletyn urzędowy

Kontakt w sprawach technicznych

 • Urząd Gminy Długosiodło
  ul. Kościuszki 2
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 64-23-650

Kontakt w sprawie treści strony

 • GCIKSiR w Długosiodle
  ul. Królowej Jadwigi 36
  07-210 Długosiodło
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 29 74-12-187

www.dlugosiodlo.pl

Witryna prowadzona jest przez Urząd Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

Strona korzysta z plików cookie dla celów technicznych. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.